آنتی ویروس در تلویزیون های هوشمند

آیا واقعا یک تلویزیون هوشمند به یک آنتی ویروس نیاز دارد؟ در این مطلب سعی داریم تا این موضوع را کاملا بشکافیم و مورد بررسی قرار دهیم.

آنتی ویروس در تلویزیون های هوشمند

آنتی ویروس در تلویزیون های هوشمند


آیا واقعا تلویزیون های هوشمند نیاز به آنتی ویروس دارند؟


مایکروسافت اعلام کرده که باید در هفته چندین بار تلویزیون های هوشمند خود را اسکن نمایید تا اگر ویروس یا بد افزاری وجود دارد شناسایی شود. در واقع این بدان معناست که در این نوع تلویزیونها امکان وجود ویروس و بدافزار وجود خواهد داشت و این موضوع در رابطه تلویزیون های هوشمند صادق است. در این مطلب سعی داریم تا این موضوع را کاملا بشکافیم و مورد بررسی قرار دهیم.
به گفته برخی سایت ها، اگر سامسونگ اعتراف کرده که تلویزیونهای هوشمند این شرکت نیاز به آنتی ویروس دارند این خبر بدی است و در واقع باید گفت که باید از خرید این سری محصولات خودداری کنیم.

از سوی دیگر اگر از کاربران این نوع از تلویزیون ها هستیم باید هرچه زودتر اتصال به وای فای را در تلویزیونهای خود غیر فعال نماییم. اگر سامسونگ با اعتراف خود سعی کرده تا احساس امنیت به کاربرانش دهد سخت در اشتباه است زیرا این اعتراف سامسونگ در واقع امنیت تلویزیونهای این برند را زیر سوال برده است.
در واقع باید اینطور گفت که اگر امکان وجود بدافزار در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد در نتیجه هیچ آنتی ویروسی نمی تواند مانع این موضوع شود. باید اشاره کنیم که این تلویزیون های هوشمند این شرکت با سیستم عامل تایزن از آنتی ویروس برخوردار هستند تا امنیت لازم برای کاربران ارائه شود اما ظاهرا توییت جدید سامسونگ برای کاربران و رسانه های زیاد خوشایند نبوده است.

آنتی ویروس در تلویزیون های هوشمند


این امکان وجود دارد که تلویزیون های هوشمند به خطر بیفتند اما احتمال حملات بسیار پایین است. البته تلویزیون نسبت به تمامی دستگاههای مجهز به اینترنت اشیا به خوبی از بسته های امنیتی بهره نبرده در نتیجه احتمال بروز چنین مسائلی مانند وجود بدافزار وجود خواهد داشت. به هز جهت چه تلویزیون ها در خطر باشند و چه نباشند، به گفته ی برخی از سایت ها، Antivirus نمی تواند راه حل خوبی برای فراهم شدن امنیت این نوع دستگاهها باشد در نتیجه بهترین کار این است که اتصال به وای فای را در این سری از تلویزیون ها غیر فعال کنید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم