سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما

وزیر ارتباطات : موقع پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه دیگری را پخش می‌کرد و مردم معترض می‌شدند؟ مشکل حل شد.

شکل – سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما

شبکه سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما دوباره راه‌اندازی ‌شد!

وزیر ارتباطات مجددا از «ایجاد شبکه سیگنال‌رسانی زمینی» که سال ۹۷ از راه‌اندازی آن صحبت کرده بود، خبر داد و گفت: هدف از اجرای این پروژه بهبود پوشش شبکه‌های تلویزیونی در مناطق محروم است.

حالا وزیر ارتباطات در توییتی خبر از ایجاد شبکه سیگنال‌رسانی زمینی داده و گفته است که این شبکه از هفته آینده رسما فعالیت خود را آغاز می‌کند. آذری جهرمی در توییتر این‌طور نوشته است: شنیده بودید که در برخی مناطق ایران، موقع پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه دیگری را پخش می‌کرد و مردم معترض می‌شدند؟ مشکل حل شد.
با تلاش چندساله فنی و حقوقی، در همکاری با سازمان صداوسیما، «شبکه سیگنال‌رسانی زمینی» ایجاد شد و از هفته آینده رسما فعالیت خود را آغاز می‌کند. اجرای پروژه راهبردی «سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما» قرار است در جهت قطع وابستگی به شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی انجام شود.

سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما

در شروع اجرای این پروژه با حمایت نمایندگان مجلس اعتباری بالغ بر ۲هزار و ۹۱۰میلیارد ریال به این طرح ملی اختصاص یافت تا سیگنال‌رسانی در مواقع اضطراری بدون وابستگی به شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی برای صداوسیما اجرایی شود.

پس از آن در آبان‌ماه سال ۹۷ وزیر ارتباطات در مراسم پدافند غیرعامل، از راه‌اندازی شبکه سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما با هدف قطع وابستگی به خدمات ماهواره‌ای خارجی خبر داد و گفت: از کار انداختن خدمات ارتباطی عمومی به بهانه تحریم، خیال واهی است.
در آن زمان محمدجواد آذری‌جهرمی با بیان اینکه تکمیل شبکه سیگنال‌رسانی زمینی صداوسیما یکی از مهم‌ترین اقداماتی بود که پس از سال‌ها موفق به انجام آن شدیم و با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان صداوسیما این پروژه زیر بار رفته است، وعده داد که در هفته‌های آینده این طرح در مراسمی افتتاح رسمی خواهد شد.
به گفته وی، تا پیش از این و در دوره نخست تحریم‌ها، به‌دلیل وابستگی که برای پخش شبکه‌های ماهواره‌ای داشتیم با مشکلاتی مواجه شدیم و مردم به‌خصوص در مناطق محروم نمی‌توانستند از پوشش شبکه‌ها استفاده کنند.

برای مثال به‌دلیل عدم پخش ماهواره‌ای، مناطق محروم امکان تماشای رویداد بین‌المللی مانند فوتبال را نداشتند که تمام تلاش این بود که بتوانیم شبکه‌ای مجزا برای ارائه خدمات در زمان مخاطرات تحریم داشته باشیم.

Broadcast ground signalization

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم